În data de 13.12.2017 Dr. Charalambos Anastassiou (University of Cyprus), va susține o prelegere despre entrepreneurship

Miercuri, 13 decembrie 2017, Dr. Charalambos Anastassiou (University of
Cyprus), va susține o prelegere cu titlul:

1. Medical Device Entrepreneurship, my experience Working in Boston MA

începând cu ora 11:00 în Laboratorul de Fizica Plasmei.

Dr. Charalambos Anastassiou (PhD from Princeton University) este beneficiarul unei burse Marie Sklodowska-Curie (IF) și vizitează laboratorul nostru pentru a campanie de experimente (UAIC secondment).

În timpul prelegerii domnia sa ne va împărtăși din experiența de lucru în SUA, în cadrul companiei OmniGuide Inc. (Cambridge, Massachusetts). Printre alte realizări, Dr. Charalambos Anastassiou este deținătorul unui număr de 7 de brevete SUA și solicitant în cadrul unui număr de 12 noi brevete SUA.

Sunt asteptați masteranzii și doctoranzii interesați de pregătirea antreprenorială.