Apel urgent: absolventa Facultatii de Fizica Ioana Cezara Bucataru a fost implicata intr-un accident rutier grav

Stimati colegi,

Am primit azi un mesaj in care am fost anuntat ca absolventa noastra (2017) Ioana Cezara Bucataru a fost implicata intr-un accident rutier grav (in ajunul Craciunului) si acum se afla la Spitalul Sf. Spiridon cu numeroase fracturi (ambele brate, clavicula, bazin si un picior) si leziuni (ficat, plamani si o vertebra afectata).

Vineri, 29 decembrie va fi supusa unei (noi?) interventii chirurgicale. Pentru aceasta, este nevoie de sange. Donarea de sange se poate face inclusiv pe 29 decembrie, dimineata, la centrul de transfuzie Iasi. Nu conteaza grupa sanguina, trebuie doar specificat numele Cezarei.

Din cate am inteles, partea financiara a putut fi acoperita pana acum de catre parinti. Nu se stie inca de cate interventii chirurgicale va mai fi nevoie, asa incat cei care vor sa o ajute o pot face inclusiv donand in contul Cezarei:

Titular: BUCĂTARU IOANA CEZARA
cont: RO64RZBR0000060014999709
RAIFFEISEN BANK S.A.

Maine voi merge la spital sa vad care este situatia si voi reveni cu un mesaj.

Sebastian Popescu