Stagiu de studiu Erasmus+ pentru doctoranzi

erasmus

Doctoranzii din facultatea dvs. au posibilitatea de a efectua un stagiu de studiu Erasmus+ în cadrul universităților cu care UAIC a încheiat un acord bilateral Erasmus+ la nivel de Doctorat. Aici găsiți lista universităților partenere, în funcție de domeniul de studiu.

Se pot înscrie la selecție doctoranzi cu frecvență, care sunt la zi cu îndeplinirea obligațiilor de doctorand, pentru stagii desfașurate până la data susținerii publice a tezei de doctorat, dar nu mai tarziu de 31 mai 2019. Durata minimă eligibilă a stagiului de studiu Erasmus+ este de 3 luni (90 de zile).

Întrucât în perioada imediat următoare am dori să organizăm întâlniri informative pentru doctoranzii din facultatea dvs., vă rugăm călduros să ne sprijiniți în stabilirea unei astfel de întâlniri la facultatea dvs.

Biroului Erasmus+ al Departamentului de Relații Internaționale