Evenimentele organizate în Facultatea de Fizică prilejuite de celebrarea zilelor UAIC

By | 25 octombrie 2018
  • 14-15: Fizica ieșeană în anul marii uniri (vor susține prezentări studenții din anul al doilea: Ioana Duminica, Teodora Matei și Diana Pleșca. Prezentările vor conține aspecte inedite despre profesorii Petru Bogdan, Eugen Neculcea și Constantin Bedreag).
  • 15-16: Conferinta FARPHYS: prezentări știintifice ale studenților (Alina Milici, Cristina Balan, Lavinia Aparaschivei, Cristina Melnic, Elena Balica).
  • 16-17: Scurte prezentări ale studenților despre stagiile Erasmus efectuate (Andrei Ceban, Cristina Prisacaruța, Adina Breabăn, Ștefan Spinache, Alina Milici, Cristina Balan, Paul Gavriloaea, Lavinia Aparaschivei).
  • 17-17:30: Erasmus în trei pași: imi doresc, aplic și plec cu bursă Erasmus – prezentare interactivă susținută de drd. Laura Hroștea.

Locul de desfășurare a tuturor evenimentelor: Amfiteatrul Dragomir Hurmuzescu.

Sunteți așteptati, cadre didactice, impreună cu studenții din laboratoarele dumneavoastră.

Pe 26 octombrie, UAIC aniversează 158 ani de la inființare. Ceremonia de celebrare a UAIC va avea loc maine, în Aula Magna, începând cu ora 11.