Vizita Erasmus+ a dlui profesor Yoshimasa Kawata, Decan al Facultății de Inginerie, Universitatea Shizuoka

By | 15 noiembrie 2019

erasmus

În cursul săptămânii viitoare (18-22 noiembrie), începand de Luni, vom fi onorați de vizita Erasmus+ a distinsului profesor Yoshimasa Kawata, Decan al Facultății de Inginerie din cadrul Universității Shizuoka, cu care facultatea noastră are o excelentă tradiție de colaborare.

Domnia sa va susține o serie de prelegeri, destinate studenților de la Licență, Master și Doctorat. O scurtă prezentare o puteți găsi în fișierul atașat, primit de la domnul profesor.

Profilul său de cercetare poate fi văzut la

Sunteți invitați în număr cât mai mare, cadre didactice împreună cu studenții cu care interacționați, la seria de lecții ale domnului profesor (inclusa în fișierul atașat), în fiecare zi, de luni pana vineri, de la orele 16, în Laboratorul de Fizică Stării Solide.

Lecture: Optics and Photonics – Speaker: Professor, Ph.D. Yoshimasa Kawata pdf