Numele instituției: Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
Comentarii: Atenție, în primele săptămâni vor fi efectuate modificări frecvente la orar !!!

Cuprins

 

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
FI-1
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00
FI-11FI-12
Tehnologii informationale-labMecanica clasica -lab
Laura HrosteaVlad Lukacs
Lab Electricitate/InformaticaLab Mecanica
FI-11
Algoritmi. Structuri de date. Limbajul C - lab
Petronel Postolache
Lab Electricitate/Informatica
Mecanica clasica -sem
Sebastian Popescu
Amf. IV-13
---
I Licenta
Psihologia educatiei - sem
Gabriela Prisecariu
Amf. IV-13
-x- -x-
09:00
FI-11FI-12
Tehnologii informationale-labMecanica clasica -lab
Laura HrosteaVlad Lukacs
Lab Electricitate/InformaticaLab Mecanica
FI-11
Algoritmi. Structuri de date. Limbajul C - lab
Petronel Postolache
Lab Electricitate/Informatica
--- -x- -x-
10:00
Algoritmi. Structuri de date. Limbajul C - curs
Laurentiu Stoleriu
Sala L1
FI-12
Algoritmi. Structuri de date. Limbajul C - lab
Petronel Postolache
Lab Electricitate/Informatica
I Licenta
Mecanica clasica -curs
Sebastian Popescu
Amf. IV-13
---
I Licenta
Fizica generala - curs
Liliana Mitoseriu
Amf. IV-13
-x- -x-
11:00
FI-12
Algoritmi. Structuri de date. Limbajul C - lab
Petronel Postolache
Lab Electricitate/Informatica
--- -x- -x-
12:00
FI-11FI-12
Mecanica clasica -labTehnologii informationale-lab
Vlad LukacsLaura Hrostea
Lab MecanicaLab Electricitate/Informatica
I Licenta
Tehnologii informationale-curs
Cristian Enachescu
Sala L1
--- --- -x- -x-
13:00
FI-11FI-12
Mecanica clasica -labTehnologii informationale-lab
Vlad LukacsLaura Hrostea
Lab MecanicaLab Electricitate/Informatica
--- --- --- -x- -x-
14:00 ---
Fizica generala - sem
Leontin Padurariu
Amf. IV-13
--- --- --- -x- -x-
15:00 --- --- ---
Educaţie fizică I
Nicoleta Tiba
Facultatea de Educație Fizică și Sport
-x- -x-
16:00
I Licenta
Analiza matematica-curs
Sorin Botezat
Amf. IV-13
I Licenta
Psihologia educatiei - curs
Ana Grigore
Amf. Myller Matematica
I Licenta
Engleza 1 Curs - sapt. imp / Sem - gr. FM1 - sapt. para
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
--- --- -x- -x-
17:00 --- --- -x- -x-
18:00
Analiza matematica-sem
Sorin Botezat
Amf. IV-13
---
FI-1, F-1
Engleza 1 Sem - gr. FI1 - sapt. imp / Sem - gr. F1 - sapt. para
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
---
I Licenta
Tehnologii informationale - tutoriat online
Cristian Enachescu
Sala L1
-x- -x-
19:00 --- --- -x- -x-
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
FM-1
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- ---
FM-13, F-13
Mecanica clasica -lab
Vlad Lukacs
Lab Mecanica
---
I Licenta
Psihologia educatiei - sem
Gabriela Prisecariu
Amf. IV-13
-x- -x-
09:00 --- ---
FM-13, F-13
Mecanica clasica -lab
Vlad Lukacs
Lab Mecanica
--- -x- -x-
10:00 --- ---
I Licenta
Mecanica clasica -curs
Sebastian Popescu
Amf. IV-13
---
I Licenta
Fizica generala - curs
Liliana Mitoseriu
Amf. IV-13
-x- -x-
11:00 --- --- --- -x- -x-
12:00 ---
I Licenta
Tehnologii informationale-curs
Cristian Enachescu
Sala L1
Fizica generala - sem
Leontin Padurariu
Sala L1
--- -x- -x-
13:00 --- ---
Educaţie fizică I
Nicoleta Tiba
Facultatea de Educație Fizică și Sport
-x- -x-
14:00
FM-1, FM-3
Anatomie si fiziologie - curs
Anca Neagu
B339 - Biologie
---
FM-13, F-13
Tehnologii informationale-lab
Laura Hrostea
Lab Electricitate/Informatica
Mecanica clasica -sem
Sebastian Popescu
Sala L1
FM-11, F-11FM-12, F-12
Mecanica clasica -labTehnologii informationale-lab
Vlad LukacsLaura Hrostea
Lab MecanicaLab Electricitate/Informatica
-x- -x-
15:00 ---
FM-13, F-13
Tehnologii informationale-lab
Laura Hrostea
Lab Electricitate/Informatica
FM-11, F-11FM-12, F-12
Mecanica clasica -labTehnologii informationale-lab
Vlad LukacsLaura Hrostea
Lab MecanicaLab Electricitate/Informatica
-x- -x-
16:00
I Licenta
Analiza matematica-curs
Sorin Botezat
Amf. IV-13
I Licenta
Psihologia educatiei - curs
Ana Grigore
Amf. Myller Matematica
I Licenta
Engleza 1 Curs - sapt. imp / Sem - gr. FM1 - sapt. para
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
Analiza matematica-sem
Sorin Botezat
Amf. IV-13
FM-11, F-11FM-12, F-12
Tehnologii informationale-labMecanica clasica -lab
Laura HrosteaVlad Lukacs
Lab Electricitate/InformaticaLab Mecanica
-x- -x-
17:00
FM-11, F-11FM-12, F-12
Tehnologii informationale-labMecanica clasica -lab
Laura HrosteaVlad Lukacs
Lab Electricitate/InformaticaLab Mecanica
-x- -x-
18:00 ---
Anatomie si fiziologie - lab
Ozana Pietraru
B250 - Biologie
--- ---
I Licenta
Tehnologii informationale - tutoriat online
Cristian Enachescu
Sala L1
-x- -x-
19:00 --- --- --- -x- -x-
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
F-1
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00
F-2, F-1
Grafica asistata de calculator-curs
Valentin Pohoata
Sala L1
---
FM-13, F-13
Mecanica clasica -lab
Vlad Lukacs
Lab Mecanica
Fizica generala - sem
Leontin Padurariu
Amf. IV-13
I Licenta
Psihologia educatiei - sem
Gabriela Prisecariu
Amf. IV-13
-x- -x-
09:00 ---
FM-13, F-13
Mecanica clasica -lab
Vlad Lukacs
Lab Mecanica
-x- -x-
10:00
F-11, F-12
Grafica asistata de calculator-lab
Valentin Pohoata
Lab PDF
F-13
Grafica asistata de calculator-lab
Valentin Pohoata
Lab PDF
I Licenta
Mecanica clasica -curs
Sebastian Popescu
Amf. IV-13
---
I Licenta
Fizica generala - curs
Liliana Mitoseriu
Amf. IV-13
-x- -x-
11:00
F-11, F-12
Grafica asistata de calculator-lab
Valentin Pohoata
Lab PDF
F-13
Grafica asistata de calculator-lab
Valentin Pohoata
Lab PDF
--- -x- -x-
12:00 ---
I Licenta
Tehnologii informationale-curs
Cristian Enachescu
Sala L1
---
Educaţie fizică I
Nicoleta Tiba
Facultatea de Educație Fizică și Sport
-x- -x-
13:00 --- --- --- --- -x- -x-
14:00 --- ---
FM-13, F-13
Tehnologii informationale-lab
Laura Hrostea
Lab Electricitate/Informatica
Analiza matematica-sem
Sorin Botezat
Amf. IV-13
FM-11, F-11FM-12, F-12
Mecanica clasica -labTehnologii informationale-lab
Vlad LukacsLaura Hrostea
Lab MecanicaLab Electricitate/Informatica
-x- -x-
15:00 --- ---
FM-13, F-13
Tehnologii informationale-lab
Laura Hrostea
Lab Electricitate/Informatica
FM-11, F-11FM-12, F-12
Mecanica clasica -labTehnologii informationale-lab
Vlad LukacsLaura Hrostea
Lab MecanicaLab Electricitate/Informatica
-x- -x-
16:00
I Licenta
Analiza matematica-curs
Sorin Botezat
Amf. IV-13
I Licenta
Psihologia educatiei - curs
Ana Grigore
Amf. Myller Matematica
I Licenta
Engleza 1 Curs - sapt. imp / Sem - gr. FM1 - sapt. para
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
Mecanica clasica -sem
Sebastian Popescu
Sala L1
FM-11, F-11FM-12, F-12
Tehnologii informationale-labMecanica clasica -lab
Laura HrosteaVlad Lukacs
Lab Electricitate/InformaticaLab Mecanica
-x- -x-
17:00
FM-11, F-11FM-12, F-12
Tehnologii informationale-labMecanica clasica -lab
Laura HrosteaVlad Lukacs
Lab Electricitate/InformaticaLab Mecanica
-x- -x-
18:00 --- ---
FI-1, F-1
Engleza 1 Sem - gr. FI1 - sapt. imp / Sem - gr. F1 - sapt. para
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
---
I Licenta
Tehnologii informationale - tutoriat online
Cristian Enachescu
Sala L1
-x- -x-
19:00 --- --- --- -x- -x-
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
FI-2
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 ---
Fizica moleculara si caldura-sem
Cristian Baban
Amf. IV-13
--- ---
II Licenta
Pedagogie II sem
Letitia Durnea
Sala L1
-x- -x-
09:00 --- ---
Fizica moleculara si caldura-curs
Cristian Baban
Sala L1
-x- -x-
10:00 ---
II Licenta
Prelucrarea datelor fizice si metode numerice-curs
Ioan Dumitru
Amf. IV-13
FI-2, F-2, FM-2
Mecanica teoretica - curs
Iordana Astefanoaei
Sala L1
--- -x- -x-
11:00 ---
Educație fizică II
Nicoleta Tiba
Facultatea de Educație Fizică și Sport
-x- -x-
12:00 ---
Arhitectura calculatoarelor - curs
Paul Gasner
Amf. IV-13
--- ---
Optica-sem
Catalin Agheoghiesei
Sala L1
-x- -x-
13:00
Mecanica teoretica- sem
Iordana Astefanoaei
Sala L1
II Licenta
Optica-curs
Catalin Agheoghiesei
Sala L1
--- -x- -x-
14:00
FI-21FI-22
Optica-labFizica moleculara si caldura-lab
Bogdanel MunteanuVlad Lukacs
Lab OpticaLab Moleculara
---
FI-21FI-22
Arhitectura calculatoarelor - labPrelucrarea datelor fizice si metode numerice-lab
Paul GasnerIoan Dumitru
Lab. Retele CalculatoareLab PDF
--- -x- -x-
15:00
FI-21FI-22
Optica-labFizica moleculara si caldura-lab
Bogdanel MunteanuVlad Lukacs
Lab OpticaLab Moleculara
---
FI-21FI-22
Arhitectura calculatoarelor - labPrelucrarea datelor fizice si metode numerice-lab
Paul GasnerIoan Dumitru
Lab. Retele CalculatoareLab PDF
--- -x- -x-
16:00
II Licenta
Pedagogie II curs
Camelia Onu
Amf. Myller Matematica
II Licenta
Engleza 2 Curs - sapt. imp / Sem - gr. FI-2 - sapt. para
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
---
FI-21FI-22
Prelucrarea datelor fizice si metode numerice-labArhitectura calculatoarelor - lab
Ioan DumitruPaul Gasner
Lab PDFLab. Retele Calculatoare
--- -x- -x-
17:00 ---
FI-21FI-22
Prelucrarea datelor fizice si metode numerice-labArhitectura calculatoarelor - lab
Ioan DumitruPaul Gasner
Lab PDFLab. Retele Calculatoare
--- -x- -x-
18:00
FI-21FI-22
Fizica moleculara si caldura-labOptica-lab
Vlad LukacsBogdanel Munteanu
Lab MolecularaLab Optica
--- --- --- --- -x- -x-
19:00
FI-21FI-22
Fizica moleculara si caldura-labOptica-lab
Vlad LukacsBogdanel Munteanu
Lab MolecularaLab Optica
--- --- --- --- -x- -x-
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
F-2
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00
F-2, F-1
Grafica asistata de calculator-curs
Valentin Pohoata
Sala L1
Prelucrarea datelor fizice si metode numerice-lab
Leontin Padurariu
Lab PDF
F-2, FM-2
Mecanica teoretica- sem
Iordana Astefanoaei
Sala L1
F-2, FM-2
Ecuatii diferentiale si ecuatiile fizicii matematice-curs
Ioana Lefter
Sala 2.1 - Matematica
II Licenta
Pedagogie II sem
Letitia Durnea
Sala L1
-x- -x-
09:00 -x- -x-
10:00 ---
II Licenta
Prelucrarea datelor fizice si metode numerice-curs
Ioan Dumitru
Amf. IV-13
FI-2, F-2, FM-2
Mecanica teoretica - curs
Iordana Astefanoaei
Sala L1
F-2, FM-2
Ecuatii diferentiale si ecuatiile fizicii matematice-sem
Ioana Lefter
Sala 2.1 - Matematica
F-2, FM-2
Optica-sem
Catalin Agheoghiesei
Sala L1
-x- -x-
11:00 --- -x- -x-
12:00
Optica-lab
Bogdanel Munteanu
Lab Optica
--- --- --- --- -x- -x-
13:00 ---
II Licenta
Optica-curs
Catalin Agheoghiesei
Sala L1
--- --- -x- -x-
14:00
Grafica asistata de calculator-lab
Valentin Pohoata
Lab PDF
--- ---
F-2, FM-2
Educație fizică II
Nicoleta Tiba
Facultatea de Educație Fizică și Sport
-x- -x-
15:00 --- --- --- -x- -x-
16:00
II Licenta
Pedagogie II curs
Camelia Onu
Amf. Myller Matematica
II Licenta
Engleza 2 Curs - sapt. imp / Sem - gr. FI-2 - sapt. para
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
--- --- --- -x- -x-
17:00 --- --- --- -x- -x-
18:00 ---
F-2, FM-2
Engleza 2 Sem - gr. F-2 & FM-2 - sapt. imp
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
--- --- --- -x- -x-
19:00 --- --- --- --- -x- -x-
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
FM-2
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00
Biochimie-curs sapt. impara
Lacramioara Oprica
B128- demisol II, corp B
Optica-lab
Bogdanel Munteanu
Lab Optica
F-2, FM-2
Mecanica teoretica- sem
Iordana Astefanoaei
Sala L1
F-2, FM-2
Ecuatii diferentiale si ecuatiile fizicii matematice-curs
Ioana Lefter
Sala 2.1 - Matematica
II Licenta
Pedagogie II sem
Letitia Durnea
Sala L1
-x- -x-
09:00 -x- -x-
10:00
II Licenta
Prelucrarea datelor fizice si metode numerice-curs
Ioan Dumitru
Amf. IV-13
FI-2, F-2, FM-2
Mecanica teoretica - curs
Iordana Astefanoaei
Sala L1
F-2, FM-2
Ecuatii diferentiale si ecuatiile fizicii matematice-sem
Ioana Lefter
Sala 2.1 - Matematica
F-2, FM-2
Optica-sem
Catalin Agheoghiesei
Sala L1
-x- -x-
11:00 -x- -x-
12:00
Biochimie-lab sapt. impara
Lacramioara Oprica
B128- demisol II, corp B
Prelucrarea datelor fizice si metode numerice-lab
Leontin Padurariu
Lab PDF
--- --- --- -x- -x-
13:00
II Licenta
Optica-curs
Catalin Agheoghiesei
Sala L1
--- --- -x- -x-
14:00 --- ---
F-2, FM-2
Educație fizică II
Nicoleta Tiba
Facultatea de Educație Fizică și Sport
-x- -x-
15:00 --- --- --- -x- -x-
16:00
II Licenta
Pedagogie II curs
Camelia Onu
Amf. Myller Matematica
II Licenta
Engleza 2 Curs - sapt. imp / Sem - gr. FI-2 - sapt. para
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
--- --- --- -x- -x-
17:00 --- --- --- -x- -x-
18:00 ---
F-2, FM-2
Engleza 2 Sem - gr. F-2 & FM-2 - sapt. imp
Andi Sasaiac
Amf. IV-13
--- --- --- -x- -x-
19:00 --- --- --- --- -x- -x-
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
F-3
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 ---
III Licenta
Practica pedagogica
Laura Anita
--- --- --- -x- -x-
09:00
F-3, FI-3, FT-3B
Fizica starii solide-curs
Florin Brinza
Amf. IV-13
--- --- --- -x- -x-
10:00
F-3, FT-3B
Fizica plasmei-curs sapt. para
Lucel Sirghi
Lab Plasma
III Licenta, III Licenta - B
Termodinamica si fizica statistica-curs
Daniel Radu
Amf. IV-13
F-3, FT-3B
Fizica starii solide-sem
Florin Brinza
Lab FSS
-x- -x-
11:00 -x- -x-
12:00 ---
F-3, FT-3B
Elemente de fizica mediului - curs
Diana Mardare
Lab Moleculara
III Licenta
Instruire asistata de calculator-sem sapt. impara
Laura Frentescu
Lab PDF
F-3, FT-3B
Chimie Generala-curs
Mirela Airimioaei
Lab PDF
F-3, FT-3B
Fizica starii solide-lab
Florin Brinza
Lab FSS
-x- -x-
13:00
F-3, FT-3B
Fizica plasmei-curs
Lucel Sirghi
Lab Plasma
-x- -x-
14:00
F-3, FT-3B
Elemente de fizica mediului - lab
Diana Mardare
Lab Moleculara
F-3, FI-3
Metode şi instrumente de măsură electrice şi electronice (O2)-curs
Ovidiu Avadanei
Lab DCE
F-3, FT-3B
Chimie Generala-lab
Mirela Airimioaei
Lab A1.1 - Chimie
--- -x- -x-
15:00
F-3, FT-3B
Fizica plasmei-lab
Lucel Sirghi
Lab Plasma
--- -x- -x-
16:00
F-3, FI-3
Astrofizica si cosmologie-curs
Aura Dariescu
Sala L1
F-3, FI-3
Metode şi instrumente de măsură electrice şi electronice (O2)-lab
Ovidiu Avadanei
Lab DCE
III Licenta
Instruire asistata de calculator-curs sapt. impara
Laura Pascariu
Amf. Myller Matematica
--- -x- -x-
17:00
F-3, FI-3, FT-3B
Termodinamica si fizica statistica-sem
Daniel Radu
Sala L1
--- -x- -x-
18:00
F-3, FI-3
Astrofizica si cosmologie-sem
Aura Dariescu
Sala L1
III Licenta, III Licenta - B
Etica si integritate academica-curs+sem.
Cristian Enachescu
Sala L1
III Licenta, III Licenta - B
Istoria fizicii - curs+sem
Alexandru Stancu
Lab Electricitate/Informatica
--- -x- -x-
19:00 --- --- -x- -x-
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
FI-3
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 ---
III Licenta
Practica pedagogica
Laura Anita
Baze de date-curs
Petronel Postolache
Lab Electricitate/Informatica
--- --- -x- -x-
09:00
F-3, FI-3, FT-3B
Fizica starii solide-curs
Florin Brinza
Amf. IV-13
--- --- -x- -x-
10:00
Baze de date-lab
Petronel Postolache
Lab Electricitate/Informatica
III Licenta, III Licenta - B
Termodinamica si fizica statistica-curs
Daniel Radu
Amf. IV-13
--- -x- -x-
11:00 --- -x- -x-
12:00 --- ---
III Licenta
Instruire asistata de calculator-sem sapt. impara
Laura Frentescu
Lab PDF
Fizica starii solide-sem
Florin Brinza
Lab FSS
--- -x- -x-
13:00
Computer&Network security-curs
Octavian Rusu
Lab. Retele Calculatoare
--- --- -x- -x-
14:00 ---
F-3, FI-3
Metode şi instrumente de măsură electrice şi electronice (O2)-curs
Ovidiu Avadanei
Lab DCE
Fizica starii solide-lab
Florin Brinza
Lab FSS
--- -x- -x-
15:00
Computer&Network security-lab
Octavian Rusu
Lab. Retele Calculatoare
--- --- -x- -x-
16:00
F-3, FI-3
Astrofizica si cosmologie-curs
Aura Dariescu
Sala L1
F-3, FI-3
Metode şi instrumente de măsură electrice şi electronice (O2)-lab
Ovidiu Avadanei
Lab DCE
III Licenta
Instruire asistata de calculator-curs sapt. impara
Laura Pascariu
Amf. Myller Matematica
--- -x- -x-
17:00
F-3, FI-3, FT-3B
Termodinamica si fizica statistica-sem
Daniel Radu
Sala L1
--- -x- -x-
18:00
F-3, FI-3
Astrofizica si cosmologie-sem
Aura Dariescu
Sala L1
III Licenta, III Licenta - B
Etica si integritate academica-curs+sem.
Cristian Enachescu
Sala L1
III Licenta, III Licenta - B
Istoria fizicii - curs+sem
Alexandru Stancu
Lab Electricitate/Informatica
--- -x- -x-
19:00 --- --- -x- -x-
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
FM-3
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00
Radiologie si imagistica medicala-curs
Catalin Borcia, Cristin Constantin
Lab Nucleara
III Licenta
Practica pedagogica
Laura Anita
--- --- --- -x- -x-
09:00 --- --- --- -x- -x-
10:00
Radiologie si imagistica medicala-lab
Catalin Borcia, Cristin Constantin
Lab Nucleara
Modelarea numerica si analogica a proceselor biologice-curs
Tudor Luchian
Lab PDF
III Licenta, III Licenta - B
Termodinamica si fizica statistica-curs
Daniel Radu
Amf. IV-13
--- -x- -x-
11:00 --- -x- -x-
12:00 --- ---
III Licenta
Instruire asistata de calculator-sem sapt. impara
Laura Frentescu
Lab PDF
Termodinamica si fizica statistica-sem
Daniel Radu
Amf. IV-13
--- -x- -x-
13:00 --- --- --- -x- -x-
14:00
FM-1, FM-3
Anatomie si fiziologie - curs
Anca Neagu
B339 - Biologie
Radiobiologie-curs
Loredana Mereuta
Sala L1
Modelarea numerica si analogica a proceselor biologice-lab
Tudor Luchian
Lab PDF
--- --- -x- -x-
15:00 --- --- -x- -x-
16:00
Electronica si aparatura medicala-curs
Ovidiu Avadanei
Lab DCE
Anatomie si fiziologie - lab
Ozana Pietraru
B250 - Biologie
Radiobiologie-lab
Dana Pricop
Lab Biofizica
III Licenta
Instruire asistata de calculator-curs sapt. impara
Laura Pascariu
Amf. Myller Matematica
--- -x- -x-
17:00 --- -x- -x-
18:00
Electronica si aparatura medicala-lab
Ovidiu Avadanei
Lab DCE
---
III Licenta, III Licenta - B
Etica si integritate academica-curs+sem.
Cristian Enachescu
Sala L1
III Licenta, III Licenta - B
Istoria fizicii - curs+sem
Alexandru Stancu
Lab Electricitate/Informatica
--- -x- -x-
19:00 --- --- -x- -x-
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
FT-3B
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- --- --- --- --- --- ---
09:00
F-3, FI-3, FT-3B
Fizica starii solide-curs
Florin Brinza
Amf. IV-13
--- --- --- --- --- ---
10:00 ---
F-3, FT-3B
Fizica plasmei-curs sapt. para
Lucel Sirghi
Lab Plasma
III Licenta, III Licenta - B
Termodinamica si fizica statistica-curs
Daniel Radu
Amf. IV-13
F-3, FT-3B
Fizica starii solide-sem
Florin Brinza
Lab FSS
--- ---
11:00 --- --- ---
12:00 ---
F-3, FT-3B
Elemente de fizica mediului - curs
Diana Mardare
Lab Moleculara
---
F-3, FT-3B
Chimie Generala-curs
Mirela Airimioaei
Lab PDF
F-3, FT-3B
Fizica starii solide-lab
Florin Brinza
Lab FSS
--- ---
13:00
F-3, FT-3B
Fizica plasmei-curs
Lucel Sirghi
Lab Plasma
--- --- ---
14:00
F-3, FT-3B
Elemente de fizica mediului - lab
Diana Mardare
Lab Moleculara
---
F-3, FT-3B
Chimie Generala-lab
Mirela Airimioaei
Lab A1.1 - Chimie
--- --- ---
15:00
F-3, FT-3B
Fizica plasmei-lab
Lucel Sirghi
Lab Plasma
--- --- --- ---
16:00 --- --- --- --- --- ---
17:00
F-3, FI-3, FT-3B
Termodinamica si fizica statistica-sem
Daniel Radu
Sala L1
--- --- --- --- --- ---
18:00 ---
III Licenta, III Licenta - B
Etica si integritate academica-curs+sem.
Cristian Enachescu
Sala L1
III Licenta, III Licenta - B
Istoria fizicii - curs+sem
Alexandru Stancu
Lab Electricitate/Informatica
--- --- ---
19:00 --- --- --- --- ---
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
I_Biofiz.Fiz.Med.
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- --- --- --- --- --- ---
09:00 --- --- --- --- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- --- --- ---
11:00 --- --- --- --- --- --- ---
12:00
Biofizica sistemelor senzoriale - curs
Loredana Mereuta
Lab Biofizica
--- --- --- --- --- ---
13:00 --- --- --- --- --- ---
14:00
Biofizica sistemelor senzoriale - lab
Loredana Mereuta
Lab Biofizica
Metode de simulare numerică în fizică medicală - curs
Catalin Borcia
Lab PDF
---
Interacțiunea radiațiilor ionizante cu substanța - curs
Catalin Borcia
Lab Nucleara
--- --- ---
15:00 --- --- --- ---
16:00 ---
Metode de simulare numerică în fizică medicală - lab
Catalin Borcia
Lab Nucleara
Surse de radiații și protecție radiologică - curs
Lavinia Curecheriu
Lab PDF
Interacțiunea radiațiilor ionizante cu substanța - lab
Catalin Borcia
Lab Nucleara
--- --- ---
17:00 --- --- --- ---
18:00 --- ---
Surse de radiații și protecție radiologică - lab
Lavinia Curecheriu
Lab PDF
I_Biofiz.Fiz.Med., II_Fiz.Med.Aplicata, II_Optometrie, I_Optometrie, II_Kineto
Etica si integritate academica-curs+sem.
Cristian Enachescu
Sala L1
--- --- ---
19:00 --- --- --- --- ---
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
I_Fiz.Teh.Avansate
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- --- --- --- --- --- ---
09:00 --- --- --- --- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- --- --- ---
11:00 --- --- --- --- --- --- ---
12:00 --- --- --- --- --- --- ---
13:00 --- --- --- --- --- --- ---
14:00 --- --- --- ---
Fundamentele fizicii matematice - curs
Iordana Astefanoaei
Sala L1
--- ---
15:00 --- --- --- --- --- ---
16:00
Instrumentație virtuală - curs
Catalin Agheoghiesei
Lab PDF
Fizica materialelor I (dielectrici, materiale magnetice) - curs
Ioan Dumitru
Lab PDF
Modelarea proceselor fizice-curs
Laurentiu Stoleriu
Lab Electricitate/Informatica
---
Fundamentele fizicii matematice - sem
Iordana Astefanoaei
Sala L1
--- ---
17:00 --- --- ---
18:00
Instrumentație virtuală - lab
Catalin Agheoghiesei
Lab PDF
Fizica materialelor I (dielectrici, materiale magnetice) - lab
Ioan Dumitru
Lab PDF
Modelarea proceselor fizice-lab
Laurentiu Stoleriu
Lab Electricitate/Informatica
--- --- --- ---
19:00 --- --- --- ---
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
I_Kineto
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- --- --- --- --- --- ---
09:00 --- --- --- --- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- --- --- ---
11:00 --- --- --- --- --- --- ---
12:00 --- --- --- --- ---
Noţiuni teoretice şi practice de kinetologie - curs
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Sala L1
---
13:00 --- --- --- --- --- ---
14:00 ---
I_Kineto_1, I_Kineto_2
Biomecanică - lab Sapt impara I_Kineto_1 / Sapt para I_Kineto_2
Alina Chiper
Lab Mecanica
--- --- ---
Electroterapie și fototerapie - curs
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Sala L1
---
15:00 --- --- --- --- ---
16:00 --- ---
I_Kineto_1
Elemente de fiziopatologie - lab
Dragos Munteanu
Spital CFR
I_Kineto_1
Noţiuni teoretice şi practice de kinetologie - lab
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Amf.IV13
I_Kineto_1
Electroterapie și fototerapie - lab
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Sala L1
---
17:00 --- ---
I_Kineto_1
Elemente de fiziopatologie - lab
Dragos Munteanu
Spital CFR
I_Kineto_1
Noţiuni teoretice şi practice de kinetologie - lab
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Amf.IV13
I_Kineto_1
Electroterapie și fototerapie - lab
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Sala L1
---
18:00 ---
Biomecanică - curs
Laura Anita
Lab Mecanica
I_Kineto_2
Elemente de fiziopatologie - lab
Dragos Munteanu
Spital CFR
Elemente de fiziopatologie - curs
Dragos Munteanu
Spital CFR
I_Kineto_2
Noţiuni teoretice şi practice de kinetologie - lab
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Amf.IV13
I_Kineto_2
Electroterapie și fototerapie - lab
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Sala L1
---
19:00 ---
I_Kineto_2
Elemente de fiziopatologie - lab
Dragos Munteanu
Spital CFR
I_Kineto_2
Noţiuni teoretice şi practice de kinetologie - lab
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Amf.IV13
I_Kineto_2
Electroterapie și fototerapie - lab
Laura Ailioaie
Ultramedical / Spitalul de Copii / Laser Clinic / Sala L1
---
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
I_Optometrie
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- --- --- --- --- --- ---
09:00 --- --- --- --- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- --- --- ---
11:00 --- --- --- --- --- --- ---
12:00 --- --- --- --- --- --- ---
13:00 --- --- --- --- --- --- ---
14:00
Tehnici neinvazive de diagnostic și tratament - lab
Catalin Borcia
Lab Nucleara
---
Bazele opticii geometrice. Instrumente optice - lab
Silviu Gurlui
Lab Optica
--- --- --- ---
15:00 --- --- --- --- ---
16:00
I_Optometrie, II_Optometrie
Tehnici neinvazive de diagnostic și tratament - curs
Catalin Borcia
Lab Nucleara
II_Fiz.Med.Aplicata, I_Optometrie, II_Optometrie
Materiale pentru optică aplicată și oftalmologie - curs
Ionut Topala
Lab FAM
II_Optometrie, I_Optometrie
Bazele opticii geometrice. Instrumente optice - curs
Silviu Gurlui
Lab Optica
--- --- --- ---
17:00 --- --- --- ---
18:00 ---
Materiale pentru optică aplicată și oftalmologie - lab
Ionut Topala
Lab FAM
---
I_Biofiz.Fiz.Med., II_Fiz.Med.Aplicata, II_Optometrie, I_Optometrie, II_Kineto
Etica si integritate academica-curs+sem.
Cristian Enachescu
Sala L1
--- --- ---
19:00 --- --- --- --- ---
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
II_Fiz.Med.Aplicata
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- --- --- --- --- --- ---
09:00 --- --- --- --- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- --- --- ---
11:00 --- --- --- --- --- --- ---
12:00 ---
Materiale pentru optică aplicată și oftalmologie - lab
Ionut Topala
Lab FAM
--- --- --- --- ---
13:00 ---
Asigurarea calității și controlul calității - curs
Ionut Topala
Lab FAM
--- --- --- ---
14:00
Bazele fizice ale dozimetriei clinice - lab
Mihaela Oprea
Institutul Regional de Oncologie
Fizica radioterapiei. Tehnici de iradiere - curs
Mihaela Oprea
Lab Nucleara
Fizica radioterapiei. Tehnici de iradiere - lab
Mihaela Oprea
Institutul Regional de Oncologie
--- --- ---
15:00
Asigurarea calității și controlul calității - lab
Ionut Topala
Lab FAM
--- --- ---
16:00 ---
II_Fiz.Med.Aplicata, I_Optometrie, II_Optometrie
Materiale pentru optică aplicată și oftalmologie - curs
Ionut Topala
Lab FAM
--- --- --- ---
17:00 ---
Bazele fizice ale dozimetriei clinice - curs
Dan Mihailescu
Lab Nucleara
--- --- --- ---
18:00 --- ---
I_Biofiz.Fiz.Med., II_Fiz.Med.Aplicata, II_Optometrie, I_Optometrie, II_Kineto
Etica si integritate academica-curs+sem.
Cristian Enachescu
Sala L1
--- --- ---
19:00 --- --- --- --- --- ---
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
II_Fiz.Teh.Avansate
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- --- --- --- --- --- ---
09:00 --- --- --- --- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- --- --- ---
11:00 --- --- --- --- --- --- ---
12:00 --- ---
II_Fiz.Teh.Avansate_1
Materiale nanocompozite: design, proprietăți fizico-chimice și aplicații - curs
Liliana Mitoseriu
Lab Dielectrici
--- --- --- ---
13:00 --- ---
II_Fiz.Teh.Avansate_1
Materiale nanocompozite: design, proprietăți fizico-chimice și aplicații - curs
Liliana Mitoseriu
Lab Dielectrici
--- --- --- ---
14:00
Proiectarea algoritmilor-curs
Claudiu Costin
Lab Electricitate/Informatica
---
II_Fiz.Teh.Avansate_1
Materiale nanocompozite: design, proprietăți fizico-chimice și aplicații - lab
Lavinia Curecheriu
Lab Dielectrici
Fenomene de transfer - curs
Claudiu Costin
Lab Plasma
II_Fiz.Teh.Avansate_2
Spectroscopie optică: metode și instrumentație - curs
Valentin Pohoata
Lab Spectroscopie et 1
--- ---
15:00 ---
II_Fiz.Teh.Avansate_1
Materiale nanocompozite: design, proprietăți fizico-chimice și aplicații - lab
Lavinia Curecheriu
Lab Dielectrici
II_Fiz.Teh.Avansate_2
Spectroscopie optică: metode și instrumentație - curs
Valentin Pohoata
Lab Spectroscopie et 1
--- ---
16:00
Proiectarea algoritmilor-lab
Claudiu Costin
Lab Electricitate/Informatica
---
Fizica fenomenelor neliniare - curs
Dan Dimitriu
Lab Autoorganizare
Fenomene de transfer - lab
Claudiu Costin
Lab Plasma
II_Fiz.Teh.Avansate_2
Spectroscopie optică: metode și instrumentație - lab
Valentin Pohoata
Lab Spectroscopie et 1
--- ---
17:00 ---
II_Fiz.Teh.Avansate_2
Spectroscopie optică: metode și instrumentație - lab
Valentin Pohoata
Lab Spectroscopie et 1
--- ---
18:00 --- ---
Fizica fenomenelor neliniare - lab
Dan Dimitriu
Lab Autoorganizare
Metode avansate de modelare (O4) - lab
Leontin Padurariu
Lab PDF
Metode avansate de modelare (O4) - curs
Leontin Padurariu
Lab PDF
--- ---
19:00 --- --- --- ---
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
II_Kineto
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- --- --- --- --- --- ---
09:00 --- --- --- --- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- --- --- ---
11:00 --- --- --- --- --- --- ---
12:00 --- --- --- --- --- --- ---
13:00 --- --- --- --- --- --- ---
14:00
Tehnici moderne utilizate in recuperarea medicala - curs
Alina Chiper
Lab FAM
---
Masaj clasic şi reflexoterapie - curs
Raluca Serban
SanFiz
--- --- --- ---
15:00 --- --- --- --- ---
16:00
Tehnici moderne utilizate în recuperarea medicală - lab
Alina Chiper
Lab FAM
Aplicatii ale fizicii in recuperarea gerontologică - curs
Elena Costescu
Spital Parhon
Masaj clasic şi reflexoterapie - lab
Mihaela Popovici
SanFiz
--- --- --- ---
17:00 --- --- --- ---
18:00 ---
Aplicatii ale fizicii in recuperarea gerontologică - lab
Elena Costescu
Spital Parhon
---
I_Biofiz.Fiz.Med., II_Fiz.Med.Aplicata, II_Optometrie, I_Optometrie, II_Kineto
Etica si integritate academica-curs+sem.
Cristian Enachescu
Sala L1
--- --- ---
19:00 --- --- --- --- ---
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început

Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Facultatea de Fizică
II_Optometrie
Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
08:00 --- --- --- --- --- --- ---
09:00 --- --- --- --- --- --- ---
10:00 --- --- --- --- --- --- ---
11:00 --- --- --- --- --- --- ---
12:00 --- --- --- --- --- --- ---
13:00 --- --- --- --- --- --- ---
14:00 ---
Materiale pentru optică aplicată și oftalmologie - lab
Ionut Topala
Lab FAM
--- --- --- --- ---
15:00 --- --- --- --- --- ---
16:00
I_Optometrie, II_Optometrie
Tehnici neinvazive de diagnostic și tratament - curs
Catalin Borcia
Lab Nucleara
II_Fiz.Med.Aplicata, I_Optometrie, II_Optometrie
Materiale pentru optică aplicată și oftalmologie - curs
Ionut Topala
Lab FAM
II_Optometrie, I_Optometrie
Bazele opticii geometrice. Instrumente optice - curs
Silviu Gurlui
Lab Optica
--- --- --- ---
17:00 --- --- --- ---
18:00
Tehnici neinvazive de diagnostic și tratament - lab
Catalin Borcia
Lab Nucleara
---
Bazele opticii geometrice. Instrumente optice - lab
Silviu Gurlui
Lab Optica
I_Biofiz.Fiz.Med., II_Fiz.Med.Aplicata, II_Optometrie, I_Optometrie, II_Kineto
Etica si integritate academica-curs+sem.
Cristian Enachescu
Sala L1
--- --- ---
19:00 --- --- --- ---
Orar generat cu FET 6.5.7 la 05.12.2023 13:41

înapoi la început