Rezultate admitere la master iulie 2020

1. Perioada de confirmări este 10.08-12.08.2020, intre orele 9-14, în urma unei programari făcute telefonic la numarul 0232 20 10 50. Confirmările se fac la secretariatul Facultății de Fizică. Candidații declarați admiși vor aduce la secretariat un dosar plic cu actele în original.
  2. Candidatii admisi la buget vor avea chitanta pentru taxa de inmatriculare de 50 lei achitata la BRD sau online.
  3. Candidații admiși pe locurile cu taxă vor prezenta chitanta cu suma de 500 lei reprezentand prima transa a taxei de scolarizare.
  4. Candidații care, din diverse motive, renunță la loc sunt rugați să trimită un e-mail la adresa fizica@uaic.ro.

MASTER TEHNOLOGIILE INFORMAȚIEI ȘI COMUNICAȚII Extensiunea Bălți, R. Moldova

1. Eventualele contestații se depun în termen de 24 ore de la afișarea rezultatelor provizorii (până marți, 28.07.2020, ora 18) la adresa de e-mail extensiune@uaic.ro
  2. Având în vedere situația excepțională cauzată de criza sanitară confirmarea locurilor se va face printr-o procedură care va fi publicată ulterior
  3. Candidații declarați admiși care s-au înscris pe baza actelor de studiu în copie (document electronic scanat) vor aduce actele în original atunci când vor confirma locul ocupat în urma concursului de admitere.

Procedura de confirmare a locului pentru candidații Master Extensiunea Bălți, R. Moldova

Candidații ADMIȘI vor depune în original următoarele documente:

– formularul de confirmare loc (descarcați de aici, link);
– diploma de bacalaureat (doar pentru candidații care nu o au depusă deja la Facultatea de Fizică);
– foaia matricolă cu notele obținute în liceu (doar pentru candidații care nu o au depusă deja la Facultatea de Fizică); ;
– diploma de licență și suplimentul la diploma (doar candidații admiși la master care au absolvit studiile universitare de licență la alte universități sau în anii anteriori la UAIC).

Depunerea documentelor se face la:
dl. Adrian Cemirtan
sediul Universității “Alecu Russo” din Bălți
Str. Pușkin, nr. 38
BLOCUL 4, sala 408
telefon 023152462, 068604404

Perioada de depunere:
5-7 august 2020 (miercuri, joi și vineri) între orele 9-17
8 august 2020 (sâmbăta) între orele 9-13.

La depunerea documentelor solicitați Adeverința și semnați pe listă!