Conferinte 2022

FARPHYS 2022

Facultatea de Fizică organizează pe 4 noiembrie 2022 conferința ştiințifică studențească FARPHYS 2022. Conferinta se va desfasura onsite, iar programul exact va fi stabilit in functie de numarul de lucrari primite.

Propunerile de comunicări ştiinţifice vor cuprinde titlul, autorii şi un rezumat de maxim 200 de cuvinte (în limba română) şi vor fi trimise până pe data de 28 octombrie pe adresa fizica@uaic.ro, cu subiectul Rezumat FARPHYS 2022. In cazul studentilor de la licență şi masteranzilor, printre autorii fiecărei comunicări trebuie să se regăsească obligatoriu şi un cadru didactic/cercetător.

Program FARPHYS 2022

International Workshop on Advanced Materials and Applications

Conferinta International Workshop on Advanced Materials and Applications va avea loc intre 28 si 30 octombrie 2022.
Programul conferintei.