Maratonul sesiunilor de informare Erasmus+

By | 12 februarie 2024
Va informam ca in perioada 4-7 martie 2024, va fi rezervata Cafeneaua „Erasmus” cu scopul desfășurării Maratonului sesiunilor de informare Erasmus+ pentru studentii interesati de mobilitatile de practica de lunga durata in anul academic 2024-2025.
Facultatea de Fizică este programată Miercuri, 6 Martie 2024, în intervalul orar 13-14.
In atentia studentilor aflati in ultimul an al ciclului de studii
Studenții aflati in ultimul an al ciclului de studii (licenta, master, doctorat) sunt eligibili si pot efectua stagii Erasmus+ de practica dupa absolvirea ciclului, pana la finele lui Iunie 2025.
Ei vor trebui sa fie selectati in timpul semestrului al doilea, inainte de absolvire.
Toate informatiile relevante [stagii de lunga si de scurta durata, lista acordurilor (orientativa)] pot fi gasite pe website-ul facultatii: