Organizarea admiterii la MASTER – iulie 2022

Rezultate admitere master iulie 2022 – locuri buget dupa confirmari

Rezultate admitere master iulie 2022 -locuri taxa dupa confirmari

Rezultate admitere master iulie 2022 -locuri Romani de Pretutindeni Buget- dupa confirmari

Rezultate admitere master iulie 2022 -locuri Romani de Pretutindeni Taxa- dupa confirmari

Rezultate admitere master iulie 2022 -extensiunea Balti- dupa confirmari

Rezultate admitere master iulie 2022 – locuri buget

Rezultate admitere master iulie 2022 -locuri taxa

Rezultate admitere master iulie 2022 -locuri Romani de Pretutindeni Buget

Rezultate admitere master iulie 2022 -locuri Romani de Pretutindeni Taxa

Rezultate admitere master iulie 2022 -extensiunea Balti

In etapa de confirmare (la secretariatul Facultatii, pana pe 26 iulie, intre orele 9-15, exceptand sambata si duminica):

Candidații admiși la buget, care au adus actele în original, pot încărca în platfomă, in contul personal, dovada plății taxei de înmatriculare și Contractul de studii completat si semnat (un singur fisier).

Candidații admiși la buget, care nu au depuse actele în original, trebuie sa aduca în original la Facultate actele necesare, cu dovada taxei de înmatriculare și vor semna Contractul de studii;

Candidații admiși la taxă, indiferent dacă au sau nu depuse actele în original la înscriere, pot confirma și on line în platformă, cu dovada plății taxei de inmatriculare, urmând sa aduca actele in original pana pe 9 septembrie. (pentru programul de la secretariat in luna august, trimiteti un mesaj pe fizica@uaic.ro). Avand in vedere ca estimam ca multi dintre candidatii admisi la taxa vor trece ulterior la buget, taxa de scolarizare se va achita mai tarziu, in cursul lunii septembrie, acolo unde va fi cazul.

Perioada admiterii

• Sesiunea de preînscriere: 4 aprilie – 10 iulie 2022 (doar on-line)
  • Înscriere și depunerea dosarelor: 11-16 iulie 2022
  • Selecția candidaților și afișarea rezultatelor: 18-23 iulie 2022

Deschideţi pagina http://inscriere.uaic.ro/SitePages/Home.aspx de pe site-ul universității şi urmaţi instrucţiunile de admitere însemnând achitarea taxei de admitere, scanarea (fotocopierea) actelor necesare si trimiterea lor în contul creat. Informaţii suplimentare puteţi primi la fizica@uaic.ro.

Numărul de locuri

Condiții de admitere și taxe

Actele necesare

Informații despre admitere:

Candidații declarați reușiți în condițiile de mai sus vor avea prioritate, ținându-se cont de media de admitere, în obținerea bursei de studiu și a unui loc în căminele universității.

Metodologie privind organizarea şi desfăşurarea admiterii în ciclul de studii universitare de master pentru anul universitar 2022-2023

Informare privind prelucrarea informațiilor cu caracter personal