Organizarea admiterii la MASTER – iulie 2023

Rezultate admitere master BUGET – iulie 2023

Rezultate admitere master TAXĂ – iulie 2023

Rezultate admitere master iulie 2023 – locuri Români de Pretutindeni Taxă

In etapa de confirmare (la secretariatul Facultatii, 19-24 iulie, orele 9-15 si 25 iulie 2023, orele 9-12, exceptand sambata si duminica):

Candidații admiși la buget, care au adus actele în original, pot încărca în platformă, in contul personal, dovada plății taxei de înmatriculare și Contractul de studii completat si semnat (un singur fisier).

Candidații admiși la buget, care nu au depuse actele în original, trebuie sa aduca în original la Facultate actele necesare, cu dovada taxei de înmatriculare și vor semna Contractul de studii;

Candidații admiși doar la taxă (cei care urmeaza a II-a facultate sau au fost exmatriculati de la alt master)  vor achita 30% din taxa sem.I: 500 RON.

Candidații admiși  la taxă (dar care isi doresc un loc la buget)  vor achita doar taxa de inmatriculare (50 RON). Avand in vedere ca estimam ca unii dintre candidatii admisi la taxa pot trece ulterior la buget (in urma eventualelor suplimentari de locuri), taxa de scolarizare se va achita mai tarziu, pana pe 10 septembrie, daca  va fi cazul.

Perioada admiterii

• Înscriere și depunerea dosarelor: 10-15 iulie 2023 (online si in laboratorul de informatica- demisol)
    • luni, 10 iulie – vineri, 14 iulie 2023, orele 9:00 – 17:00
    • sâmbătă, 15 iulie 2023; orele 9:00 – 12:00
  • Selecția candidaților și afișarea rezultatelor: 17-22 iulie 2023

Conturile de acces pe platforma eadmitere.uaic.ro vor putea fi create până cel târziu sîmbătă, 15 iulie 2023, ora 12:00, completarea și finalizarea dosarelor putându-se face până la ora 13:oo.

Deschideţi pagina http://inscriere.uaic.ro/SitePages/Home.aspx de pe site-ul universității şi urmaţi instrucţiunile de admitere însemnând achitarea taxei de admitere, scanarea (fotocopierea) actelor necesare si trimiterea lor în contul creat. Informaţii suplimentare puteţi primi la fizica@uaic.ro.

Numărul de locuri

Condiții de admitere și taxe

Actele necesare

Informații despre admitere:

Candidații declarați reușiți în condițiile de mai sus vor avea prioritate, ținându-se cont de media de admitere, în obținerea bursei de studiu și a unui loc în căminele universității.

Metodologie privind organizarea şi desfăşurarea admiterii în ciclul de studii universitare de master pentru anul universitar 2023-2024

Informare privind prelucrarea informațiilor cu caracter personal